Ak sa vášmu podnikaniu darí, na rad možno príde úvaha o jeho rozšírení. To môže znamenať začiatok poskytovania služieb zahraničným firmám, alebo založenie firmy v Nemecku. Avšak nebude to tak jednoduché, ako by bola expanzia len v rámci domácej krajiny. Je možné, že budete potrebovať apostilované dokumenty pred samotným začiatkom podnikania v zahraničí.

Nie všetky krajiny budú vyžadovať apostilované dokumenty, preto záleží do ktorej z krajín chcete expandovať. Aby ste si boli úplne istý, je najlepšie si to vopred overiť. Môžete sa poradiť s expertmi, ako sme my, ktorí vám pomôžu v ďalších krokoch. Taktiež sa môžete informovať priamo u zahraničných firiem, ktoré vám poradia, čo budete potrebovať.

Dokument opatrený apostilou zaručí jeho použitie v inej krajine. Apostila totiž garantuje, že je dokument presný a oficiálny. V rámci expanzie na zahraničný trh, je možné, že spolupracujúci distribútori alebo partneri budú vyžadovať vaše dokumenty. A to, výpis z obchodného registra, daňové záznamy, daňové priznania alebo dokonca niektoré výpisy z účtu, ktoré musíte apostilovať. Síce je to prác ktorú treba navyše, ale vo výsledku prináša zvýšenú ochranu pre vás i partnerov. Určite sa to oplatí, ak máte pocit, že vaše podnikanie bude profitovať.

Apostilácia sa týka aj zmlúv, ktoré následne môžu byť overené. Podpísanie zmluvy nemusí stačiť, overte si v ktorom prípade je potrebná aj apostilácia. Absencia apostily môže byť problémom, ak sa jedna strana rozhodne odstúpiť alebo z nejakého dôvodu nemôže v partnertsve pokračovať.

Ak budete v tomto ohľade potrebovať pomôcť a poradiť, prosím kontaktujte nás. Poskytneme vám informácie ako ďalej postupovať, alebo vás môžeme v celej veci zastupovať a ušetriť vám čas a prácu navyše.